DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PLEMENÍK Magics Chatan(DOUBLE HOMOZYGOT)

Emh Magics Chatan - paint horse plemenný hřebec

narozen 2.5.2012, vzácné smokey black tobiano, DOUBLE HOMOZYGOT

3 letý získal titul na paint show RESERVE CHAMPION STALLION! VÍTĚZ TŘÍDY COLOR CLASS

7 Panel TEST N/N!!! GBED, HERDA, PSSM, HYPP, MH, OLWS, MYHM

homozygot tobiano TO/TO a homozygot black EE, nese také crem gen CRcr

VIDEO NA PARELLCE MAGICS CHATAN

VIDEO EMH MAGICS CHATAN

VIDEO PRVNI ROČNÍK HŘÍBAT

VIDEO S EMH MAGICS CHATAN

 

  Je to krásný hřebeček, kterého jsme hledali více jak 5 let, takto vyjímečný koník se hledá opravdu těžko, importovali jsme ho v říjnu 2012.
Jde o oblíbenou all around linii, s výborným a jedinečným původem,  DOUBLE HOMOZYGOT homozygot na tobiano(TO/TO) a homozygot black(EE)!!, nese také crem gen CRcr!! - unikátní genetická kombinace! Jedinečný plemeník v ČR i Evropě této krve i s dvojitou homozygotností.

 Je korektní stavby, VYŠŠÍ (v KVH přes 160cm) na pevné kostře, osvalený na silných, rovných nohách s kvalitními kopyty, nekován-chodí bez problémů různým terénem. Je klidný a velice hodný, absolutně nekonfliktní hřebec, bez problémů žije s naším druhým hřebcem, v přítomnosti kobyl i při připouštění hodný a skvěle ovladatelný, zkušený a opatrný poušťák ke kobylám, ošetřován i dětmi, rychle učenlivý, ochotný ke spolupráci. Již jako roční na prvních závodech s umístěním. Samozřejmě 100% zdravý. Vyznačuje se lehkou jezditelností i mezi koňmi a velmi pohodlnými chody.

 Tento hřebeček bude pro chov velkým přínosem díky svému exteriéru i skvělé povaze a jedinečnému původu, navíc je dvojitý homozygot, dá vždy strakaté hříbátko=HOMOZYGOT TOBIANO a NIKDY se po něm nenarodí ryzáček=HOMOZYGOT BLACK a to i z ryzích kobyl. Bude dávat velmi atraktivní barvy v černých i žlutých(nese crem gen po otci) odstínech black, bucksin, grullo, smokey black... díky jeho vyjímečnému genetickému potenciálu. Je to opravdová perla pro chov. Kobyly perfektně zabřezávají.

Na potomky předává pevnou korektní stavbu, skvělé charaktery, hříbata jsou nebojácná, spolupracující, lehce jezditelná a jako bonus nejen zajímavou barvu, kdy hříbata budou vždy strakata a nezrzavá! i u nás můžete vidět jeho skvělé potomky.

Zapsán v PHCG FUTURITY.Sportovní výsledky:

10.8.2013 se jako roček poprvé zůčastnil PAINT SHOW a velice mile nás překvapil, první závody zvládl naprosto bravůrně, byl klidný a v pohodě, ze 2 startů byl vždy umístěn!

2x 1.místo halter open reguler 1yr!

3.místo color class

4.místo color class

 

26.7.2014 se podruhé jako dvouletý zůčastnil PAINT SHOW a opět s vynikajícími výsledky

2x 1místo halter open reguler 2yr.!

5.místo color class

6.místo hlater amatér

 

8.8.2015 tříletý PAINT SHOW

2x 1. místo halter open reguler 3yr.

RESERVE CHAMPION STALLION

1. místo color class, VÍTĚZ TŘÍDY TOBIANO COLOR CLASS

 

Pedigree EMH Magics Chatan:
otec: homozygot na tobiano a crem gen, oblíbený plemeník je synem amerického legendárního plemeníka MKS MAGIC JOHNSON-multiple ROM and point producing stallion in halter and performance. Homozygot na tobiano a black. Jeho potomci jsou též Grand Champion at halter, Reserve World Champion a patří mezi top 10 nejlepších na World Show! Dále HANK-A-CHIEF is oneof the American Paint Horse Associations all time leading sires.  His offspring included 26 APHA Champions, 6 Versatility Champions, 151 ROM earners, earning a total of hundreds of APHA sanctioned points in a variety of areas, including halter, hunter hack, barrel racing, western pleasure, and others.  His dam, pictured saddled above, was Cherokee Maiden, whao was the 1963 APHA National Halter Champion.
matka: PRÉMIOVÁ KLISNÁ PHCG homozygot na tobiano a black, krásná chovná kobyla, v jejím pedigree také mnoho halter a performance legend TUFF BLACK PANTHER
.
Tuffernhel AQHA Champion, 33 AQHA Halter Points, 18 AQHA Performance Points, ROM
Performance, Race Money-Earner, Speed Index 85, World and Reserve World Champion Offspring,
AQHA Champion Offspring, Superior Halter and Superior Performance Offspring, ROM Performance
Offspring, NCHA Money-Earner Offspring, Race Money-Earner Offspring.
Three Bars AQHA Hall of Fame, World Champion Offspring, AQHA and
NSBA Hall of Fame Offspring, AQHA Champion Offspring, Race Money-Earner Offspring,
Superior Halter and Superior Performance Offspring.
Top Deck AQHA Hall of Fame, AQHA Champion Offspring, AQHA Hall of Fame Offspring,
World Champion Offspring, Supreme Champion Offspring, Superior Halter Offspring, Superior
Performance Offspring, Race ROM Offspring, Race Money-Earner Offspring.
Joe Reed 1992 AQHA Hall of Fame Inductee, AQHA Hall of Fame Offspring, AQHA World Champion
Offspring, Superior Performance Offspring, ROM Performance Offspring, Sire of Joe Reed II (World
Champion Performance Horse and AQHA Hall of Fame)


Kobyly PH, QH a vybranná A1/1  v rámci vystavení průkazu původu u hříbat v APHA, plemeno PAINT HORSE.

Je také licentován pro NASH-čistokrevné uchovněné haflingské klisny s PP, hříbata s průkazem původu plemene NASH. Více o plemeni na www.nashinfo.cz


Připouštěcí poplatek 18.tis Kč

Cena je i s 2 letou garancí ŽIVÉHO, STRAKATÉHO A ŽÁDNÉ SORREL NEBO CHESTNUT HŘÍBĚ!, pokud klisna nezabřezne, zmetá je další připouštění i v následujícím roce zdarma.SMLOUVA

Veškerý chovatelský servis zajištěn, ustájení při přirozené plemenitbě možné i do zjištění březosti sonem naším výborným veterinářem, léčba případných komplikací s dlouholetou praxí 20 let chovu.

 

Na ústřední evidnci plemeníků v ČR zapsán pod číslem 2043, má dvojí licentaci plemeníka v APHA a NASH.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Magics Chatan doma na ranči

 

 

roční

 

 

Rodiče EMH Magics Chatan:

Matka

 

Otec

 

 

 

 

We were looking for a colt like this for over 5 years. It’s hard to find a horse this (precious)outstanding. It was born on May 5, 2012 and imported in October 2012.
We’re talking about extraordinary, docil halter and performance line with excellent and unique lineage, DOUBLE HOMOZYGOUS tobiano(TO/TO) and homozygoous black(EE)!!, also caring crem gene!! It‘s of the colo smokey black tobiano color. The only one in ČR with bloodwork this rare and with double homozygosity.
It’s of the proper body structure, well built (muscular) with straight powerful legs, docile and very well-behaved, fast learner, co-operative. Young and promising. Placed himself in a competition when 1 year old.
This colt will be significant contribution for breeding thanks to it‘s exterior, great nature and remarkable genesis.

Cost includes 2 year guarantee of lively, piebald and no SORREL or CHESTNUT foal. If the mounting’s unsuccessful, next year mounting is for free.