DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Naše koně

Naše koně

 Naše koně jsou hodní a spolehliví, mohou k nim i malé děti a povozit se na nich. I několikahodinová vyjížďka či celodenní výlet jim nědělá problém, mají velmi rádi toulání se přírodou, stejně jako my. Naším cílem jsou hlavně spokojení, zdraví a spolehliví koně pro každého. 
Koníky chováme na rozlehlých udržovaných pastvinách, v zimě přístup ke kvalitnímu senu z vlastní produkce, při nepříznivém a blátivém období přístřešky s navazující ohradou se zpevněným povrchem, nebo box. Všichni mají každodenní kontakt s člověkem, výborné pro výchovu hříbat.


V našem chovu PAINT HORSE se zaměřujem nejen na precizní pedigree i bez A1/1, s předky ve vrcholovém sportu. Základ chovu tvoří kvalitní jedinci. Hledali jsme painty i nových kvalitních ověřených krví v zahraničí, aby byli kvalitním přínosem pro chov. Zaměřujeme se na klidný charakter- z kvalitních linií (cíleně nechováme na linii reinig-cutting, ale dáváme přednost all around typu) 100%zdraví s čistým panelem a tělesný rámec westernových koní, se silnou kostrou a nasvalením s kvalitními kopyty a v neposlední řadě jako bonus i přenosu strakatých genů(krásného strakatého zbarvení), které dělá z paintů opravdu vyjímečné a atraktivní koně. Každý strakatý paint je naprostý originál, s velice přátelskou povahou. Jsou to nenároční koně na chov. U nás můžete vidět využití těchto koní i jako naprosto spolehlivé rekreační a rodinné koníčky, i na turistiku jsou nenahraditelní, v terénu vytrvalí a jistí. Mají vyjimečný talent se učit, vyjímečný charakter a všestrannou využitelnost. Jsou to koně pro závodníky i hobby jezdce. Toto plemeno nás doslova okouzlilo. Můžete se přijet přesvědčit na vlastní oči a zhlédnout naše plemeníky a chovné kobyly.

VŠECHNY NAŠE CHOVNÉ KOBYLY, HŘEBCI A NAROZENÁ HŘÍBATA JSOU 6 PANEL N/N , V CHOVU NEPŘENÁŠÍ DĚDIČNÉ CHOROBY